Obrazek dla podstrony O nas

Nasza firma

Nasza firma "Śląskie Centrum Archiwizacji i Inicjatyw Gospodarczych Sp. z o.o." została założona w 1993 roku na rynku usług archiwizacyjnych, powstała w wyniku zmiany przepisów dotyczących przechowawców dokumentacji archiwalnej. Jako pierwsi w województwie śląskim uzyskaliśmy wpis do rejestru przechowawców akt osobowych i płacowych pod numerem 1/04 dokonany przez Wojewodę Śląskiego z upoważnienia Naczelnego Dyrektora Archiwów Państwowych tym samym spełniając rygorystyczne wymogi ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. (Dz. U. Nr 173, póz.1808).

Śląskie Centrum Archiwizacji i Inicjatyw Gospodarczych ma nie tylko fachową, wyspecjalizowaną kadrę pracowników, ale także rzetelność wykonywanych zadań i zaufanie klientów. Nasi obecni klienci liczeni są w setkach. Wykształcenie i fachowość Naszego personelu pozwala nam w pełni usatysfakcjonować każdego z naszych obecnych i przyszłych klientów.

Archiwum i zaplecze techniczne

Śląskie Centrum Archiwizacji i Inicjatyw Gospodarczych Sp. z o.o. jest w posiadaniu archiwum o powierzchni 3000 m2, które wyposażone jest w nowoczesny system alarmowy zintegrowany z agencją ochrony SOLID i monitoring systemem kamer on-line 24/7 oraz instalację przeciwpożarową. Oświetlenie zapewniają specjalne lampy ze źródłem światła o obniżonym współczynniku UV co zapobiega szybszemu degradowaniu dokumentacji papierowej. Dodatkowo archiwum wyposażone jest w system osuszaczy i autoregulacji, która pozwala na osiągnięcie odpowiedniej temperatury i wilgotności powietrza pomieszczeń, w których będą przechowywane Państwa dokumenty. Zgodne z Dz. U. 2005 nr. 32 poz. 284.

Urządzenia niezbędne do działania

Możemy pochwalić się specjalistycznym sprzętem wspomagającym naszą pracę w postaci szybkiego skanera/kopiarki, który skanuje do A0. Szybkich i automatycznych kopiarek/skanerów z możliwością kopiowania w kolorze i czerni. Dzięki trzem przemysłowym mobilnym osuszaczom, jesteśmy w stanie szybko przygotować pomieszczenia, w których klient chce przechowywać dokumentacje.

Nasi klienci

  • Logo MPWiK Będzin
  • Logo Nodium Group
  • Logo Farby z motylkiem
  • Logo Górnośląska Wyższa Szkoła Handlowa
  • Logo Madej Wróbel